Doprava zdarma a dárek navíc!

Kozlík nebo šanta?

Kočky mívají rády obě byliny. V obou případech je jisté, že kočka bude velmi zaujata a snadno se na GRIFF škrabadle naučí škrábat nebo si užije plno legrace s GRIFF hračkou. Byliny nejsou návykové a nemají žádné nežádoucí účinky. Látkové GRIFF hračky obsahují sušený kozlík lékařský. 

 

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský nazývaný baldrián nebo kočičí kořen bývá obsažen např. v čajích podporujících dobrý spánek. Pro kočky je přitažlivý díky obsahu kyseliny valerové a izovalerové. Pozor, stačí jen pár kapek, protože kozlík lékařský sice ohromně voní kočičkám, ale lidem už méně.

Bylina se využívá jako léčivá už od středověku. Používá se při nespavosti, křečích, nervozitě, při pocitech strachu i při nadýmání. Libé pocity navozuje kozlík lékařský i u některých koček, ale opět zdaleka ne u všech. Některé kočky stimuluje a přináší jim vitalitu a pohodu. Rozprašovač s kozlíkem pomáhá tedy některým kočkám například překonat strach z cizího prostředí. Nejvíce účinných látek obsahuje kozlík lékařský v kořenech, které se sbírají buď před rozkvětem v květnu, nebo až v září.

Šanta kočičí

Tu můžeme znát pod pojmem máta kočičí, kocourník, melisa nebo třeba catnip. Šanta je v lékařství využívána také jako mírné sedativum. Šanta kočky přitahuje svojí vůní, která je podobná vůni feromonů opačného pohlaví. Pokud kočky šantu čichají, stimuluje je to, pokud ji snědí, má na ně spíše sedativní účinky. Její požití je pro kočky neškodné.