Doprava zdarma a dárek navíc!

Materiály

Vyrábíme zodpovědně. Naše produkty jsou zcela recyklovatelné.

Záleží nám na našem okolí a chceme přispět k udržitelnému způsobu života. Podle toho také vybíráme všechny materiály a technologie.

Certifikace FSC představuje důvěryhodný systém 1. lesní certifikace a 2. certifikace zpracovatelského řetězce s celosvětovou působností. Díky své transparentnosti, otevřenosti všem zájmovým skupinám a díky striktním sociálním a ekologickým standardům má FSC podporu největších environmentálních organizací jako WWF, Friends of the Earth nebo Greenpeace, stejně jako velkých obchodních řetězců, jako je Hornbach, IKEA, B&Q či Home Depot. Lesní certifikací systémem FSC se rozumí proces kontroly konkrétního lesa za účelem zjištění, zda-li je obhospodařován v souladu se standardem FSC. Jestliže tomu tak je, má vlastník lesa právo používat pro dřevo ze svého lesa logo, které na trhu jeho dřevo odliší od dřeva nejasného původu.

Vlnitá lepenka je papírový materiál skládající se z vlnité vrstvy a jedné nebo dvou hladkých vrstev papíru. Je široce využívána především při výrobě kartonových krabic a přepravních kontejnerů. Vlnitá i hladká část lepenky jsou vyrobeny z bednové lepenky, materiál podobný papíru s tloušťkou více než 0,25 mm. Vlnitá lepenka je někdy nazývána jako vlnitý karton, ačkoli kartonem může být označován každý těžší papír s vyšším obsahem buničiny.

Vlnitá lepenka může být specifikována podle konstrukce (dvouvrstvá, třívrstvá, pětivrstvá atd.), velikosti vln, odolnosti hran vůči promáčknutí, odolnosti plochy vůči promáčknutí, hmotnosti materiálu, podle povrchové úpravy a nátěru atd. Výběr velikosti vlny, lepidla a hladké vrstvy lze upravovat tak, že dokáží vyhovět velice širokému spektru využití.

Pěti- a sedmivrstvá lepenka se vyrábí kvůli vysoké odolnosti při stohování a odolnosti vůči propíchnutí. GRIFF škrabadla jsou vyrobena z té nejodolnější pětivrstvé lepenky. Pevnost a kvalitu škrabadla je možné srovnat z běžným, např. dřevěným nábytkem.

Škrobová lepidla patří do skupiny organických lepidel z přírodních látek. Získávají se z rostlinných makromolekulárních látek. Zmazovatělý škrob bramborový, pšeničný, kukuřičný, rýžový se uplatňuje při lepení tapet apod. 

Ekologické barvy. Tiskové barvy s přívlastkem ekologické se vyznačují tím, že jejich základem jsou suroviny žádným způsobem neškodící a neohrožující životní prostředí, které pocházejí z obnovitelných zdrojů, tedy především rostlinného původu. Neobsahují tedy například fosilní uhlík, který je součástí minerálních olejů, ale rostlinné oleje, alkydy a pryskyřice.